ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9895404
*
nr 989 5404
Spegel
empirestil, höjd: 110 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:07:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 20:29:45
1
300 kr
23/10 23:54:19
2
400 kr
24/10 19:28:25
3
400 kr
24/10 19:28:25
2
400 kr (Budbetjänt)
26/10 08:07:15
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 989 5404
Spegel
empirestil, höjd: 110 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 20:29:45 | 1 | 300 kr |
23/10 23:54:19 | 2 | 400 kr |
24/10 19:28:25 | 3 | 400 kr |
24/10 19:28:25 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/10 08:07:15 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53